شنبه, ۲۶ خرداد ۱۴۰۳، ۰۹:۳۳ ب.ظ

بایگانی

تصاوير برگزيده

شبکه های اجتماعی

۹ مطلب در خرداد ۱۳۹۸ ثبت شده است

بازدید فرماندار خرمشهر از انجمن

 بازدید ها اخبار داخلی انجمن

بازدید فرماندار خرمشهر از انجمن ۰ نظر

حضور فرماندار محترم خرمشهر جناب آقای مودت بهمراه سرکار خانم بحری و سرکار خانم هفت جوش رئیس بهزیستی شهرستان و بازدید و اطلاع از انجمن و فعالیتهای ناشنوایان و کارگاههای آموزشی .
همچنین جلسه یی پیرامون مشکلات انجمن و ناشنوایان برگزار شد .


روابط عمومی انجمن خانواده ناشنوایان افق اروند شهرستان خرمشهر

 

 

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست مهندس مودت سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر

 اخبار

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست مهندس مودت سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر ۰ نظر

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست مهندس مودت سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان خرمشهر
با حضور مدیران نهادهای دولتی شهرستان و انجمن های مردم نهاد و معلولین از جمله سرکار خانم رازروابط عمومی انجمن خانواده ناشنوایان افق اروند شهرستان خرمشهر

 

 

عید سعید فطر

 مراسمات

عید سعید فطر ۲ نظر

نور عشق است و شور و جذبه و حال

بهر توفیق درک ماه خداست

قلب‌ها از نشاط، مالامال

جشن قرآن و جشن غفران است

عید اسلام و روز فخر و جلال

عید فطر بر شما مبارک


روابط عمومی انجمن خانواده ناشنوایان افق اروند شهرستان خرمشهر

 

 

 لینک مطلب فوق

رحلت حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) رهبر کبیر انقلاب و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران (۱۳۶۸ ه ش) انتخاب حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای به رهبری (۱۳۶۸ ه ش)

 مذهبی

رحلت حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) رهبر کبیر انقلاب و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران (۱۳۶۸ ه ش) انتخاب حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای به رهبری (۱۳۶۸ ه ش) ۰ نظر

امام خمینی در روز بیستم جمادی الثانی ۱۳۲۰ هجری قمری مطابق با ۳۰ شهریور ۱۲۸۱ هجری شمسی (۲۴ سپتامپر ۱۹۰۲ میلادی) در شهرستان خمین از توابع استان مرکزی ایران در خانواده ای اهل علم و هجرت و جهاد پای بر خاکدان طبیعت نهاد و در ۱۴ خرداد سال ۱۳۶۸ هجری شمسی به ملکوت اعی پیوست.

مروری کوتاه بر وقایع زندگی امام خمینی (ره)
امام خمینی (ره) پس از درگذشت حضرت آیت الله بروجردی به مخالفت با سیاست های طاغوت برخاست و در قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ دستگیر و روانه تهران و زندانی گردید، پس از مدتی آزاد و به شهر مقدس قم مراجعت نمود. در قضیه تصویب کاپیتولاسیون (مصونیت مجرمین آمریکائی در ایران) با سخنرانی مهم و آتشین در مسجد اعظم قم دستگیر و به ترکیه و سپس به عراق تبعید گردید.

امام خمینی (ره) در سال های اقامت در عراق همچنان رهبری مبارزه با رژیم پهلوی را به عهده داشته و در سال ۱۳۵۷ با هماهنگی رژیم پهلوی به رژیم بعث عراق، ایشان ناگزیر از خروج از عراق شده و با عزیمت به پاریس مبارزه و انقلاب، امام را وارد مرحله اساسی نمود.
با اقامت امام خمینی (ره) در پاریس و انعکاس سخنان و نقطه نظرات ایشان در رسانه های غربی رژیم پهلوی در ضعف و انزوا قرار گرفته و با رهبری هوشمندانه و دقیق ایشان انقلاب اسلامی مردم ایران با خروج شاه و خانواده سلطنتی از ایران به روزهای اوج خود نزدیک گردید.

اجرای گروه سرود ترنم سکوت به مناسبت سالروز آزاد سازی

 فرهنگی

اجرای گروه سرود ترنم سکوت به مناسبت سالروز آزاد سازی ۰ نظر

اجرای گروه سرود ترنم سکوت انجمن خانواده ناشنوایان افق اروند خرمشهر به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر به مدت 2 شب اول خرداد و دوم خرداد

 

 


دریافت
مدت زمان: 1 دقیقه 37 ثانیه

 

 

 

روابط عمومی انجمن خانواده ناشنوایان افق اروند شهرستان خرمشهر

 

 

 لینک مطلب فوق

اجرای گروه سرود ترنم سکوت بمناسبت روز معلم

 فرهنگی

اجرای گروه سرود ترنم سکوت بمناسبت روز معلم ۰ نظر

اجرای گروه سرود ترنم سکوت انجمن خانواده ناشنوایان افق اروند خرمشهر در جشن روز معلم در مجتمع فرهنگ هنر خلیج فارس مورخ 98/2/14


روابط عمومی انجمن خانواده ناشنوایان افق اروند شهرستان خرمشهر


 
 لینک مطلب فوق

برگزاری سفره بزرگ افطاری ویژه ناشنوایان

 آموزشی مراسمات

برگزاری سفره بزرگ افطاری ویژه ناشنوایان ۰ نظر

🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹

درتاریخ ۲خرداد ۹۸  مصادف با ۱۷ ماه مبارک رمضان ، انجمن خانواده ناشنوایان افق اروند شهرستان با همکاری و مساعدت خیرین شهرستان و جمع کثیری از ناشنوایان خرمشهر و خانواده های ایشان و همچنین سرکار خانم هفت جوش ریاست محترم بهزیستی شهرستان خرمشهر سفره افطاری برگزار نمودند در این مراسم حدود ۳۰۰ نفر ناشنوا از شهرستان های آبادان ، خرمشهر و شادگان حضور داشتند. در این مراسم معنوی جناب آقایان حج الاسلام ترکاشوند و حج الاسلام مرادی اعزامی از موسسه مشکات متعلق به مرجع عالیقدر حجت الاسلام ایت الله وحید خراسانی از استان قم  به آموزش احکام نماز و روزه و همچنین بیان داستانهایی از امامان وپیامبران به زبان اشاره به ناشنوایان پرداختند . در این مراسم مسئولین شهرستان منجمله؛قدرت‌الله طمیمیان معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند

کوروش مودت فرماندار ویژه خرمشهر

حمید بحرینی مدیر امور‌مساجد و‌ کانون‌های فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند

رضا مردانی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرمشهر

داوود زاداسکندری مدیر روابط‌عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر

علی خانی مدیرعامل شرکت تعاونی کارکنان منطقه آزاد اروند

محمدجواد بچاری عضو شورای اسلامی شهر خرمشهر

احمدرضا سعید‌زاده مشاور‌ فرهنگی و اجتماعی شهردار خرمشهر
سجاد‌ پاک‌گهر سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر
پیمان ادیبی مدیرکل ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد اروند
خانم هفت جوش ریاست محترم اداره بهزیستی شهرستان خرمشهر و خانم عیدانی ریاست مجتمع توانبخشی مهدیه
 بین ناشنوایان حاضر و مشکلات و سختی های ناشنوایان را از نزدیک دیده و قول مساعدت و همکاری پیش از پیش دادند.
همچنین روز دوم مراسم  شب اول لیله القدر را با حضور حجج الاسلام ترکاشوند و مرادی و باحضور جمع کثیری از ناشنوایان  شهرستان خرمشهر درمنزل شخصی یکی از ناشنوایان به برگزاری آموزش احکام و مراسم قرآن به سر و دعا  پرداختند. 
جا دارد دراینجا از تمام دست اندرکاران و متولیان مراسم بویژه مدیرعامل محترم انجمن خانواده ناشنوایان افق اروند خرمشهر  سرکار خانم راز  که پیگیر تمام امورات وکارهای این مراسم بود تشکر وقدردانی نماییم.
#پایان_گزارش
#اسد_شرفی
#ماه رمضان۹۸
#انجمن خانواده ناشنوایان افق اروند شهرستان خرمشهر

🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹🌷🌹

روابط عمومی انجمن خانواده ناشنوایان افق اروند شهرستان خرمشهر


 

شهادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام

 مذهبی

شهادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام ۰ نظر

شب عفو است و محتاج دعایم

ز عمق دل دعایی کن برایم

اگر امشب به معشوقت رسیدی

خدا را در میان اشک دیدی

بگو یا رب فلانی رو سیاه است

دو دستش خالی و غرق در گناه است

بگو یا رب تویی دریای جوشان

در این شب رحمتت بر وی بجوشان

التماس دعا


روابط عمومی انجمن خانواده ناشنوایان افق اروند شهرستان خرمشهر

 

 

فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس (۱۳۶۱ ه ش) و روز مقاومت، ایثار و پیروزی

 فرهنگی

فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس (۱۳۶۱ ه ش) و روز مقاومت، ایثار و پیروزی ۰ نظر

آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ترین اهداف عملیات الی بیت‌المقدس در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ صورت گرفت. این عملیات توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران (به فرماندهی علی صیاد شیرازی) و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (به فرماندهی محسن رضایی) انجام گرفت. فتح خرمشهر انعکاس جهانی داشت و عراق با از دست دادن خرمشهر از نظر سیاسی تکیه‌گاهش را برای مذاکره از دست داد. این واقعه از لحاظ نظامی نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شناخته می‌شود. به همین دلیل از این روز به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد می‌شود. شورای عالی انقلاب فرهنگی سوم خرداد را به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی در تقویم رسمی ایران نامگذاری کرده‌است.

در پی آغاز عملیات بیت‌المقدس در نیمه شب دهم اردیبهشت سال ۱۳۶۱ چند هدف عمده استراتژیک و تاکتیکی از جانب نیروهای ایرانی دنبال می‌شد این اهداف عبارت بودند از:

  • بیرون راندن نیروهای متجاوز به پشت مرزهای بین‌المللی
  • نشان دادن برتری قدرت سیاسی-نظامی و اجتماعی جمهوری اسلامی به عراق و حامیان او در منطقه
  • انهدام نیروهای متجاوز در منطقه بین غرب کارون تا خط مرزی
  • آزادسازی خرمشهر از اشغال متجاوزین

آزاد سازی خرمشهر در حقیقت از اهداف مرحله چهارم عملیات بیت‌المقدس بود. در ساعت ۲۲:۳۰ شامگاه شنبه، ۱ خردادماه ۱۳۶۱، مرحله چهارم این عملیات با اعلام رمز یا محمدبن‌عبدالله، از بی‌سیم فرماندهی قرارگاه مرکزی کربلا به واحدهای عمل‌کننده، با هدف آزادسازی خرمشهر آغاز شد. در پایان این نبرد علاوه بر پایان بخشیدن به ۱۹ ماه اشغال بخشی از حساس‌ترین مناطق خوزستان و آزادسازی خرمشهر، ضربه‌ای سنگین به توان رزمی و روحیه نیروهای عراقی وارد آمد. در جریان آزادسازی خرمشهر حدود ۱۶ هزار نیروی عراقی کشته و زخمی شدند و همچنین ۱۹ هزار نفر نیروی عراقی به اسارت نیروهای ایرانی درآمدند.

پس از آزادسازی خرمشهر رزمندگان ایرانی در مسجد جامع خرمشهر نماز اقامه کردند. خبر آزادسازی خرمشهر باعث خوشحالی مردم ایران شد و مردم این شادی را با ریختن به خیابان ها جشن گرفتند.

سید روح‌الله خمینی در ۳ خرداد ۱۳۶۱ پیامی به مناسبت آزادسازی خرمشهر خطاب به مردم ایران صادر کرد. در اولین بخش این بیانیه آمده است: 'خرمشهر را خدا آزاد کرد'

با تشکر از تلگرافاتی که در فتح خرمشهر به اینجانب شده است، سپاس بی‌حد بر خداوند قادر که کشور اسلامی و رزمندگان متعهد و فداکار آن را مورد عنایت و حمایت خویش قرار داد و نصر بزرگ خود را نصیب ما فرمود.


روابط عمومی انجمن خانواده ناشنوایان افق اروند شهرستان خرمشهر